Kamile Ana Türk Kahvesi
Ürün İncelemeleri

Kamile Ana Türk Kahvesi

Kamile Ana Türk Kahvesi My rating: 4 out of 5

Her ne kadar kahve konusunda oldukça hassas olsam ve alışkanlıklarımı değiştirmekten uzak durmaya özen göstersem de değişik markaları da denemeyi seven biriyim. Bu yüzden bugün market alışverişinde Türk kahvesi alırken her zaman kullandığım Kurukahveci Mehmet Efendi yerine Kamile Ana Türk Kahvesini tercih ettim.

Markanın tarihçesini ve güvenilirliğini açıkçası bilmiyorum. İnternette araştırdığımda da çok fazla bilgiye ulaşamadım zira kendi sayfaları dahi henüz yağım aşamasında. Dolayısıyla bu kahveyi ilk keşfedenlerden biri olmanın haklı gururunu yaşayabilirim. Bu kahveyi sepetime atmamın asıl sebebi “efendi”lerden sıkılmış olmam, biraz pozitif ayrımcılık yapmam ve de logodaki Ege gülüşlü hanımefendi oldu. Üstelik fiyatı da diğer markaların bir tık altındaydı. Kahve benim için çok önemli bir konu olduğundan dolayı biraz şüphelerim vardı fakat ilk denememin ardından kahvenin oldukça kaliteli olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Kamile Ana Türk Kahvesi Nasıl?

Kamile Ana Türk Kahvesi orta kavrulmuş ve ince öğütülmüş bir kahve. İçimi diğer markalara oranla biraz daha yoğun ve sert yani tam da olması gerektiği gibi. Fincanı masaya bıraktığınızda o eşsiz kahve tadını damağınızda bırakıyor fakat o buram buram kahve kokusu nedense bu markada yok. Her zamanki gibi pişirdim ve diğer markalara oranla daha iyi köpürdü.  Doğrusu ilk deneyimlerim oldukça başarılıydı ve bende olumlu bir izlenim bıraktı. Kişisel yorumum gayet keyifle alınabilecek bir ürün. Bu arada kahveyi Happy Center adlı marketten 4 liraya aldım, bundan sonra da ara ara bu markayı kullanmaya devam ederim gibi görünüyor.  Tabii ki market raflarında taze bulundurmaları şartıyla zira kahve alırken en çok dikkat ettiğim konulardan biri üretim tarihi oluyor. Birçok marka bu konuyu ihmal ediyor ve son kullanma tarihine az bir süre kalan ürünleri rafta tutarak marka güvenilirliğini zedeliyor. Umarım bu kahveyi her zaman taze bulmayı başarabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir